OTWARTY DOSTĘP

Serwis OTWARTA NAUKA

Otwarta nauka - informacje o ruchu otwartej nauki w Polsce i na świecie oraz o projektach otwartej nauki realizowanych w ICM UW. Serwis m.in. prezentuje założenia i cele ruchu otwartej nauki, promuje jego najważniejsze idee, rekomenduje narzędzia ułatwiające działania w tym obszarze, wskazuje na rozwiązania, przedstawia instytucje i osoby aktywnie działające na rzecz otwartości w nauce, odpowiada na pytania i służy radą w zakresie otwartych modeli.
Serwis prowadzony jest w Centrum Otwartej Nauki (CeON) – ośrodku mającym na celu kompleksowe wspieranie przedsięwzięć na rzecz otwartej nauki w Polsce, działającym w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Springer Open Choice/Open Access dla autorów z Polski

W ramach programu Springer Open Choice/Open Access pracownicy i studenci afiliowani przy wszystkich polskich instytucjach akademickich, edukacyjnych i naukowych mogą bezpłatnie publikować artykuły w czasopismach naukowych należących do wydawnictwa Springer na zasadzie swobodnego dostępu (Open Access). Szczegóły: tutaj oraz tutaj.
25182 odsłon od 19.04.2016
Projekt i wykonanie: Joanna Marszalec