Centrum Onkologii - Instytutu Oddział w Gliwicach - logo

Instrukcja wyszukiwania


Baza zawiera informacje o książkach i czasopismach elektronicznych, które są dostępne pełnotekstowo. Są to publikacje dostępne w ramach licencji krajowej (Wirtualna Biblioteka Nauki) w bazach ScienceDirect, Springer (tylko zakupione w ramach licencji krajowej, bez dostępów testowych), Wiley, Ebsco, Nature, Science, prenumerowane przez bibliotekę (książki i czasopisma w ClinicalKey) oraz czasopisma z prenumeraty bieżącej i archiwa czasopism dostępne z poprzednich prenumerat. W bazie zawarte są także informacje o czasopismach oferowanych przez PubmedCentral, czasopismach OpenAccess (DOAJ) oraz wybranych czasopismach wydawców polskich, którzy zapewniają bezpłatny dostęp do pełnych tekstów. W bazie nie ma informacji o publikacjach dostępnych w serwisie Infona.
Baza zawiera informacje o 167 000 książek (aktualizacja bazy: 19.02.2018) i 36 000 czasopism (aktualizacja bazy: 09.01.2018).
Za pomocą naszej wyszukiwarki można znaleźć książki oraz czasopisma. Nie ma możliwości znalezienia artykułów - do tego służą bazy bibliograficzne oraz np. wyszukiwarki na stronach wydawców np. ScienceDirect, Springer, Wiley, ClinicalKey.
Ok. 66% pozycji w bazie książek (110 000) posiada informacje o tematyce książki.
Baza nie zawiera informacji o tematyce czasopism.Wyszukiwarka wyszukuje CIĄG ZNAKÓW, nie SŁOWA.Do okienka wyszukiwarki można wpisać:
- tytuł, np. seminars in radiation oncology
- frazę, np. clinical oncology
- słowo z tytułu, np. pathology
- część słowa, np. radiolog (wyszukane zostaną wszystkie tytuły, w których występują słowa "radiology", "radiologic", "radiological", "neuroradiology", a w przypadku książek również książki z dziedziny, w której nazwie występuje podany ciąg znaków)
- rok wydania książki, np. 2017

Wskazówki:

- nie używamy cudzysłowów
- wyszukiwarka traktuje małe i wielkie litery jednakowo
- część tytułów nie ma polskich ogonków - wyszukiwanie słowa przegląd da inne wyniki niż przeglad (lepiej wpisać przegl)
- tytuły czasopism podajemy bez "the" - zamiast the lancet wpisujemy lancet
- & oraz and to dwie różne rzeczy. Wyszukiwanie head & neck da inne rezultaty niż wyszukiwanie head and neck
- niektóre czasopisma można znaleźć po nazwie wydawcy lub bazy, w której się znajdują, np. termedia, viamedica, ovid
- polskie czasopisma można znaleźć wpisując słowo polskie
- książki można wyszukiwać wg dziedziny, np. microbiology, oncology, radiology, neuroscience
- czasopisma przedstawione są w kolejności alfabetycznej. Ten sam tytuł może się pojawić na liście kilka razy z uwagi na to, że czasopismo dostępne jest w rożnych bazach (i z różnym zakresem dostępnych lat)
- książki przedstawione są od najnowszych do najstarszych.
- jeżeli link do pełnego tekstu zaprowadzi do strony głównej ScienceDirect lub ClinicalKey, trzeba powtórzyć wyszukiwanie. Zdarza się tak wtedy, gdy usuwamy ciasteczka z przeglądarki. Drugie wyszukiwanie będzie poprawne (pod warunkiem, że nie usuniemy ciasteczek).
- wyszukiwarka nie obsługuje operatorów logicznych (AND OR NOT) ani maskowania (np. onkolog*)
- wyszukiwanie krótkich ciągów np. RNA wymaga wpisania spacji przed lub po słowie RNA
8779 odsłon

aktualizacja: 20.02.2018
projekt i wykonanie: Joanna Marszalec